ŻRÓDŁO: www.zatorland.pl

ZATORLANDZator

Kompleks 6 Parków Rozrywki
Dinozatorland – największy w Polsce Park Ruchomych Dinozaurów
Park Mitologii na wodzie odwzorowujący figury greckich bogów, herosów, bohaterów i mitycznych stworzeń.
Park Owadów – posiada 16 gigantycznych figur owadów przedstawiających szczegóły ich budowy
Park Stworzeń Wodnych – zobaczyć w nim można naturalnej wielkości makiety stworzeń wodnych
Park Bajek – na zaczarowanych ścieżkach spotkać można postaci z bajek
Lunapark – park rozrywki, gdzie zarówno najmłodsi jak i dorośli mogą korzystać z wielu atrakcji takich jak kino 5D Extreme, auto-skuter, KARUZELA REKIN, kolejka Wesoły Pociąg, ogromna zjeżdżalnia, karuzele i wiele innych.

ŻRÓDŁO: muzeum.bielsko.pl

Zamek Książąt SułkowskichBielsko-Biała

Miasto powstałe z połączenia w 1951r. dwóch miejscowości ? Bielska i Białej. Zobaczyć w nim można ciekawe miejsca, takie jak Zamek Książąt Sułkowskich, którego najstarsze fragmenty pochodzą z XIV wieku, Rynek z zabytkowymi kamienicami czy okazały, neorenesansowy budynek Ratusza.

ZamekPszczyna

Pszczyna poszczycić może się wspaniałą architekturą, dlatego też nazywana jest Perłą Górnego Śląska, ale turystów przyciąga też tutaj wspaniała przyroda i niecodzienna atmosfera. Miejsce to uznawane jest za zielone płuca Śląska. Zabytkowy Park Pszczyński to ogromny park okalający słynny pałac stanowiący Muzeum Zamkowe. Składa się Parku Zamkowego, Parku Dworcowego i Dzikiej Promenady. W obrębie Parku spotkasz wiele ciekawych atrakcji, m.in. Pokazową Zagrodę Żubrów, Skansen okazy pomnikowe starodrzewia, małą architekturę czy stawy z mnóstwem kaczek.

ŻRÓDŁO: www.inwaldpark.pl/

Park MiniaturInwałd

Składa się z 5 Parków rozrywki :
Park miniatur odwzorowujący 60 cudów architektonicznych wkomponowanych w urzekającą architekturę ogrodową.
Dinolandia przenosząca do ery mezozoicznej i ukazująca świat dinozaurów
Warownia oferująca moc atrakcji cofających do czasów średniowiecza
Kucyk mini zoo przedstawiający różnorodność fauny i flory oraz urozmaicony teren u podnóża Beskidu Małego
Ogród Jana Pawła II zabierający nas na wędrówkę alejkami niezwykłego,
3- hektarowego dzieła przestawiającego postać papieża Polaka.

Góra Żarnad Jeziorem Żywiec

Wyjątkowa góra o wys. 761 m n.p.m. znajdująca się nad Jeziorem Żywieckim. U podnóża znajduje się lotnisko i szkoła szybowcowa oraz Park Linowy Trollandia. Na szczycie, gdzie wyjechać można kolejką linową, terenową, znajduje się unikalny zbiornik wody elektrowni szczytowo- pompowej. Zjeżdżalnie pontonowe oraz saneczkowe, restauracje, place zabaw i niezapomniana panorama to tylko niektóre z licznych atrakcji jakie zapewnia nam Góra Żar. W zimie oferuje również 300 metrowy wyciąg i sztucznie naśnieżany stok narciarski.

 

ŻRÓDŁO: www.energylandia.pl

ENERGYLANDIAZator

Największy w Polsce Park Rozrywki zlokalizowany w pięknej i malowniczej miejscowości Zator. Jest podzielony na trzy strefy i posiada blisko 60 różnego rodzaju atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych.

Auschwitz-BirkenauOświęcim

To miejscowość historyczna znana wszystkim Polakom. Powstały podczas II Wojny Światowej hitlerowski obóz zagłady Auschwitz-Birkenau tłumnie przyciąga turystów z całego świata. Będąc w Oświęcimiu warto zobaczyć również Synagogę i Muzeum Żydowskie, Zamek oraz piękną, zabytkową Starówkę.